fbpx

חוגים לילדים מחוננים – פתח תקווה, גבעת שמואל

יש לכם ילד מחונן בגילאי 5-8?

אם יש לכם ילדים/ילדות בגן חובה, או בכיתות א, ב –  ואם יש להם/להן סקרנות בלתי נגמרת, הבנה אשר מקדימה את בני גילם ויצירתיות,  אז חבל לחכות עד  לבחינות של משרד החינוך – כדאי לרשום אותו למסגרת לילדים מחוננים צעירים ולפתח את הכשרון כבר עכשיו.

איפה מתקיימים החוגים למחוננים?

באיזור פתח-תקווה, הלימודים מתקיימים במרכז המצויינות  בפתח-תקווה  “אם המושבות” בבית ספר-אהוד מנור. יש חניה חינם צמוד למתחם.

התלמידים שלנו מגיעים מהישובים: פתח-תקווה, גבעת שמואל, קריית אונו וגני תקווה.

כל 10 המרכזים שלנו ממוקמים במרכזי יזמות ומצוינות כי אנחנו מאמינים שזה אחד הגורמים ליצירתיות גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. 

חוגים לילדים מחוננים - פתח תקווה, גבעת שמואל

אילו חוגים בתכנית?

חוג חידות יפניות (חשיבה מתמטית)

מתמטיקה היא שפה אוניברסלית, בעקבות ההצלחה של הסודוקו הגיעו  עשרות רבות של חידות יפניות, פאזלים גאומטריים ומשחקי דו-קרב אסטרטגים. החוג מתרכז ב”למידה עם הידיים” מתוך כוונה שהבסיס לאינטואיציה המתמטית מחייבת “לטעות ולנסות שוב”.

 בחוג נלמד ונפתור חידות כמו : שאקה-שאקה (סנדלים מרובעים), הקרפדה בביצה, מרופאקה, חידאטו ונרכיב שלל צורות גם דו-מימדיות וגם תלת מימדיות.

החוג מפתח: חשיבה מתמטית, לוגיקה, כישורים גאומטריים.

חוג תכנות משחקים בטאבלטים (חשיבה תכנותית)

אוהבים להמציא משחקים? אוהבים טאבלטים? בחוג “מתכנתים בכיף בטאבלטים” אנחנו מלמדים כיצד ליצור משחקים בעזרת שפת סקראץ’ ג’וניור (ScratchJr) שפותחה ע”י אוניברסיטת MIT לתכנות ויזואלי ללא צורך בידע של שפות תכנות.

חוג התכנות לילדים מיועד לגני-ילדים וכיתות א’, ב’.

זהו החוג היחיד מחוץ לארה”ב שמשתמש בכלים של ה PBS – Public Broadcasting Service האמריקאי שפותחו לפלטפורמה הזו.

החוג מפתח: חשיבה תכנותית ויצירתיות. 

FAQ: אנחנו לא משתמשים בWifi בשיעור. כן,  אנחנו מספקים את הטאבלטים. כן, אפשר להביא טאבלטים אישיים. לא צריך לדעת אנגלית.

חוכמת הפיראטים (חשיבה חוקרת)

מדוע לפיראט יש רטייה על עין אחת ואיך זה קשור לראייה בחושך? מדוע ספינת הפיראטים אינה שוקעת ואיך זה קשור לארכימדס? איך מנווטים לתיבת אוצר ואיך בונים מצפן? התשובה לכל השאלות היא מדעית.

החוג מבוסס על תפיסת חינוך ה- ‏STEM‏ שהיא היכולת ליישם את ההבנה של ”איך העולם פועל‎“ ‎‎ בתוך ובין ‏התחומים של מדע, טכנולוגיה ו‎הנדסה‎.‎

החוג מפתח: חשיבה הנדסית, יצירתיות, עבודה בצוות.

המשחקים של אינשטיין (חשיבה לוגית יצירתית)

אלברט איינשטיין אמר פעם ש”יצירתיות היא בסך הכל אינטליגנציה שמשתעשעת“. ואכן, מרבית הקידמה האנושית נזקפת לטובת היצירתיות שלנו. במיוחד זו של בני האדם היצירתיים בשלל תחומים – מהמדע, דרך הטכנולוגיה, האמנות ועד לעסקים, החברה והתפתחות החברה האנושית והיחסים בין בני אדם.

בחוג נפתח את החשיבה הייחודית הזו באמצעות משחקים (הרי צריכים להשתעשע) ושינוי החוקים והמטרות שלהם כדי שהילד יצטרך להסתגל במהירות לשינויים במשחק ולהתמודד איתם.‏ נצטרך להתאים את עצמנו למציאות המשחק שמשתנה.

החוג מתמקד בפיתוח חשיבה לוגית יצירתית

החוג מתמקד בפיתוח חשיבה אסטרטגית ואדפטיבית

האם צריך מבחני קבלה?

אנחנו מאמינים שילדים בגיל הזה לא צריכים לעמוד בלחץ של בחינה – אבל יש מבדק קבלה שהוא בהיבט יותר משחקי ע”י המאבחנת שלנו.

 

רוצים לדעת יותר?

מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם, או שתוכלו להמשיך לקרוא באתר שלנו