fbpx

חוגים למחוננים – מרכז חוויתי בני-דרור

יש לכם ילד מחונן בגילאי 5-8?

אם יש לכם ילדים בגן חובה, כיתה או בכיתה ב, ויש להם את הנטייה למחוננות סקרונות ויצירתיות,  אז חבל להמתין לבחינות של משרד החינוך – כדאי לרשום אותו למסגרות למחוננים צעירים ולפתח את הכשרון כבר עכשיו.

איפה מתקיימים החוגים למחוננים במושבי השרון?

באיזור מושבי השרון ועמק-חפר, הלימודים מתקיימים במרכז החוויתי בבני-דרור. יש חנייה חינם צמודה למתחם בקניון בני-דרור.

התלמידים שלנו מגיעים מהישובים: קדימה-צורן, כפר-חיים, יד-חנה, תל-יצחק. כפר-מונש, כפר-יונה, תל-מונד ואבן יהודה ובצרה.

אנחנו מלמדים דווקא במרכזיפ חוויתיים כי אנחנו מאמינים שזה גורם ליצירתיות גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. במתחם עצמו ישנה פעילות חינוכית מעצימה של ילדים בכל הגילאים כולל נבחרות המצויינות האיזורית.

יוניקולה - המרכז לקידום ילדים מחוננים צעירים

אילו חוגים בתכנית?

חוג חידות יפניות (חשיבה מתמטית)

מתמטיקה היא שפה אוניברסלית, בעקבות ההצלחה של הסודוקו הגיעו  עשרות רבות של חידות יפניות, פאזלים גאומטריים ומשחקי דו-קרב אסטרטגים. החוג מתרכז ב”למידה עם הידיים” מתוך כוונה שהבסיס לאינטואיציה המתמטית מחייבת “לטעות ולנסות שוב”.

 בחוג נלמד ונפתור חידות כמו : שאקה-שאקה (סנדלים מרובעים), הקרפדה בביצה, מרופאקה, חידאטו ונרכיב המון צורות גם דו-מימדיות וגם תלת מימדיות.

החוג מפתח: חשיבה מתמטית, לוגיקה, כישורים גאומטריים.

חוג תכנות משחקים בטאבלטים (חשיבה תכנותית)

אוהבים להמציא משחקים? אוהבים טאבלטים? בחוג “מתכנתים בכיף בטאבלטים” אנחנו מלמדים כיצד ליצור משחקים בעזרת שפת סקראץ’ ג’וניור (ScratchJr) שפותחה ע”י אוניברסיטת MIT לתכנות ויזואלי ללא צורך בידע של שפות תכנות.

חוג התכנות לילדים מיועד לגני-ילדים וכיתות א’, ב’.

זהו החוג היחיד מחוץ לארה”ב שמשתמש בכלים של ה PBS – Public Broadcasting Service האמריקאי שפותחו לפלטפורמה הזו.

החוג מפתח: חשיבה תכנותית ויצירתיות. 

FAQ: אנחנו לא משתמשים בWifi בשיעור. כן,  אנחנו מספקים את הטאבלטים. כן, אפשר להביא טאבלטים אישיים. לא צריך לדעת אנגלית.

חוכמת הפיראטים (חשיבה חוקרת)

מדוע לפיראט יש רטייה על עין אחת ואיך זה קשור לראייה בחושך? מדוע ספינת הפיראטים אינה שוקעת ואיך זה קשור לארכימדס? איך מנווטים לתיבת אוצר ואיך בונים מצפן? התשובה לכל השאלות היא מדעית.

החוג מבוסס על תפיסת חינוך ה- ‏STEM‏ שהיא היכולת ליישם את ההבנה של ”איך העולם פועל‎“ ‎‎ בתוך ובין ‏התחומים של מדע, טכנולוגיה ו‎הנדסה‎.‎

החוג מפתח: חשיבה הנדסית, יצירתיות, עבודה בצוות.

המשחקים של אינשטיין (חשיבה לוגית יצירתית)

אלברט איינשטיין אמר פעם ש”יצירתיות היא בסך הכל אינטליגנציה שמשתעשעת“. ואכן, מרבית הקידמה האנושית נזקפת לטובת היצירתיות שלנו. במיוחד זו של בני האדם היצירתיים בשלל תחומים – מהמדע, דרך הטכנולוגיה, האמנות ועד לעסקים, החברה והתפתחות החברה האנושית והיחסים בין בני אדם.

בחוג נפתח את החשיבה הייחודית הזו באמצעות משחקים (הרי צריכים להשתעשע) ושינוי החוקים והמטרות שלהם כדי שהילד יצטרך להסתגל במהירות לשינויים במשחק ולהתמודד איתם.‏ נצטרך להתאים את עצמנו למציאות המשחק שמשתנה.

החוג מתמקד בפיתוח חשיבה לוגית יצירתית

האם צריך מבחני קבלה?

אנחנו מאמינים שילדים בגיל הזה לא צריכים לעמוד בלחץ של בחינה – אבל יש מבדק קבלה שהוא בהיבט יותר משחקי ומתבצע ע”י המאבחנת שלנו.

רוצים לדעת יותר?

מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם, או שתוכלו להמשיך לקרוא באתר שלנו