5 פעילויות מהנות בבית לילדים מחוננים

ילדים מחוננים הם מדהימים. מוחם שופע רעיונות יצירתיים ומוטיבציה להשלים משימות מאתגרות, אך לעיתים ילדים מחוננים עלולים להשתעמם ולהתרחק כשאין להם מה לעשות.

בכל הנוגע למחוננות, שם המשחק הוא בחירת פעילויות יצירתיות, מגרות ומאתגרות כדי לעסוק במוחות עסוקים תוך הרחבת סקרנותם הטבעית ללמידה.

אם אתם מחפשים פעילויות מסקרנות בבית המושלמות לעידוד מוחות מחוננים, בואו לחקור כמה רעיונות מעניינים כדי להעסיק וללמוד ילדים יצירתיים!

חידות טנגרם

חידות טנגרם הם כלי חשוב  בלאתגר מוחות צעירים! טנגרמות הן חידות העשויות צורות שונות והן הופכות ומאורגנות ליצירת תמונה.

ניתן לרכוש פאזלים של טנגרם בקלות בסטים באינטרנט, ולאתגר את הילדים לחשוב בצורה יצירתית כדי לפתור כל פאזל. יתרה מכך, חידות טנגרם מסייעות בפיתוח כישורי המרחב החזותיים של הלומד הקטן שלך, תוך מתן אפשרות לתרגל מיומנויות אסטרטגיה וחשיבה לוגית!

צור תיבת המצאה

ילדים מחוננים משגשגים בפעילויות שמאפשרות להם להשתמש ביכולת הרחבה שלהם ליצירתיות! עיזרו לילדך ליצור "קופסת המצאה", שהיא קופסה עמוסה באספקה ​​מהנה שאפשר להכין לכל מה שמוחו של ילדך יכול לדמיין!

מלאו את ארגז ההמצאה עם חומרים כמו חוטען, עדשות זכוכית, חוטרי מקטרות, כדורי פונפון או כותנה, חרוזים גדולים, מקלות ארטיק וכל מלאכה אחרת שאתם או ילדכם אוהבים! במהלך המשחק, עודד את ילדך להשתמש ביצירתיות שלהם כדי "להמציא" או לבנות משהו באמצעות המצרכים שבקופסה. גם אתה וגם ילדכם תופתעו ממה שילדכם יכול ליצור!

משחקי לוח אסטרטגיה

משחקי חברה לא נוצרים באותה מידה. חלק מהמשחקים נהדרים למעורבות משפחתית, אך לא עושים הרבה כדי לאפשר חשיבה ביקורתית. אבל כמה משחקים מאתגרים מוחות, צעירים ומבוגרים! להלן כמה ממשחקי הלוח האסטרטגיים הידועים ביותר:

Quirkle הוא משחק שמכריח את השחקנים להתבונן בצורות ובצבעים ולסדר חלקי משחק בתבנית.
Blokus נותן לשחקנים כללים להצבת חלקי משחק על הלוח, בעוד ששחקנים אסטרטגיים  יכולים למקם את הבלוקים שלהם תוך שמירה על הכללים הללו.
SET מחייב גם את השחקנים להשתמש באסטרטגיה כדי להשלים את כמות הזכיות של הרצפים על לוח המשחק. כל המשחקים שהוזכרו לעיל מחייבים את השחקן להשתמש בחשיבה הגיונית ובמיומנויות יצירתיות כדי לשחק, מה שהופך את המשחקים האלה לבחירות הטובות ביותר עבור אתגרים מחוננים מאתגרים!

חלון סודוקו

ילדים מחוננים אוהבים חידות פאזלים, אז למה שלא ותציגו ללומדים הצעירים פאזלים אהובים על אנשים ברחבי העולם? חיפוש פשוט ברשת ייתן לכם את חידות הסודוקו הטובות ביותר לילדים בגילאי 4-8! אבל בואו לא נעצור שם; בואו נהפוך את המשחק הראשון של סודוקו לילדכם ליותר מרגש על ידי משחק בצורה מהנה ואינטראקטיבית! הרימו חבילת עפרונות חלון רחיצים וציירו את חידת הסודוקו של ילדכם על חלון גדול בביתכם!

בצורה כזו ילדכם יכול להשלים את הפאזל לאורך השבוע, ולהשאיר אותו מאותגר במשך ימים רצופים! בסיום, פשוט שטפו אותו והתחילו חדש. הכניסו את כל המשפחה להנאה על ידי השלמת פאזל חדש בכל שבוע!

צרו סרטון אנימציה של Stop Motion

נפלא לילדים שאוהבים טכנולוגיה ורוצים להכין בעצמם, עזרו לילדכם המחונן ליצור סרטון אנימציית סטופ מושן!

צרו חלל סטודיו לאנימציית סטופ-מושן בו אתם וילדכם מתכננים לצלם את הסרטון.
אתגר את ילדך ליצור תסריט.
מצא את החפצים, הבובות או הצעצועים האהובים עליהם בכיכובם בסרט.
בעזרת אפליקציית אנימציית סטופ-מושן זמינה באופן נרחב גם ב- Google Play וגם ב- App Store, עזרו לילדכם לצלם את הסרטון שלהם ולהציג את התוצאות! הכי טוב, יצירת סרטון אנימציית סטופ-מושן הוא תהליך; ילדכם יכול למצוא הנאה וגירוי בכל שלב, החל מתכנון התסריט, בניית הסטודיו וכלה בהפקה הסופית של הסרטון! מי יודע, ילדכם עשוי ליצור את הסרטון הגדול הבא של ילדים לילדים!
השתמש ברעיונות שלעיל כדי לאתגר את ילדך המחונן, ואל תשכח – כשאתה עסוק בתכנון הפרויקט הגדול הבא של ילדך, משאבים איכותיים של האקדמיה לילדים, כמו דפי עבודה לחינוך ביתי לגן, או אפליקציות לילדים מחוננים ומוכשרים, מוכנים מחכה להעלות את הלמידה של ילדכם לשלב הבא!